Služby studia

Rekondiční masáž

30/60/120min. - 250/450/850Kč

Tvoří základ používaných druhů masáží. Slouží k uvolnění svalového napětí u přetížených nebo naopak ochablých svalů.

Je určena nejen pro sportovce, ale může velmi dobře posloužit i zdravým nesportovcům, kteří si chtějí upevnit zdraví, posílit organismus nebo zlepšit celkový vzhled. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. U této masáže se provádějí vydatnější hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech.

Masáž působí na tělesný i duševní stav člověka velmi kladně. Zlepšuje pdmínky pro svalovou a kloubní činnost. Rovněž při zotavování po nemoci či úrazu má vhodně zvolená a citlivá masáž příznivý účinek na organismus. Masáž má dobrý vliv i na klouby, zejména na zvyšování nebo udržování jejich pohyblivosti. Masáží se klouby uvolňují a rozsah kloubní pohyblivosti se zvětšuje. Také v doléčování poúrazových stavů kloubů se stává masáž nezbytným pomocníkem. Urychluje odstranění bolestí a zlepšuje kloubní pohyblivost.

Klasická relaxační masáž

30/60/120min. - 250/450/850Kč

Jemnější a pomalé hmaty uvolní napětí ztuhlých a bolavých svalů, pomáhá podpořit krevní oběh, lymfatický systém a vyloučit toxické látky z organismu, navodí klid a pohodu. Tato masáž patří k nejrozšířenějším, působí blahodárně na celý lidský organismus. Masáž pomáhá při odstraňování nežádoucích stavů, jako je stres, bolesti hlavy, nespavost či problémy s pohybovou soustavou. Dále urychluje metabolismus a dochází k rychlejšímu odbourávání tuků. Společně s kvalitním olejem, tlumenou hudbou a osvětlením vás přivede do stavu uvolnění a relaxace.

Základní je masáž zad a šíje. Dále je možné masírovat nohy, ruce, hýždě, případně masáž celého těla. Je potřeba si uvědomit že hýždě jsou namáhány ze všech svalů téměř nejvíce a pro větší uvolnění by se masáž těchto svalů měla přidat k masáži zad a šíje.

Tato masáž je žádoucí v rámci rekonvalescence po těžkých chorobách, chronických revmatických onemocnění, chorob pohybového aparátu, po popáleninách (ne čerstvých) - může uvolnit jizvy, při vadném držení těla a vad na páteři např. skolióze, chronických onemocnění dýchacího systému, upravuje zácpu. Může mít pozitivní vliv na psychiku člověka a jejího zlepšení. Pravidelná masáž může mírně upravit krevní tlak.

Breussova masáž páteře

Masáž 40min. a zábal 15min. - 650Kč, Balíček 4 masáží - 2400Kč

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Podle Rudolfa Breusse, tvůrce této metody, neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovi masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se často projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení).

Meziobratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku. S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu – prolapsu.

Reflexní terapie zad a šíje - chodidel - ruky

30/60/90 minut - 450/750/1100 Kč

Reflexní terapie zad a šíje je prastará metoda využívající znalost reflexních a meridiánových drah a akupresurních bodů. Při reflexní terapii působí terapeut přes nervová zakončení v oblasti zad a šíje na vnitřní struktury a orgány. Zaměřuje se na oblasti, kde se nacházejí nežádoucí kožní, podkožní a svalové reflexní změny, které pomocí reflexní masáže postupně odstraňuje. Pomocí jemného tlaku prstů a malých kloubů na rukou vyvíjí tlak na reflexní body a místa se svalovými reflexními změnami, což vede k obnově volného toku energie a úlevě od bolesti.

Reflexní terapie je hloubková, velmi účinná metoda, která dokáže uvolnit i značně ztuhlé svalstvo. Má také blahodárný účinek při chronických bolestech hlavy.

Reflexní terapie chodidel je šetrná a účinná metoda, která stimuluje přirozené léčebné síly organismu. Na chodidle, nártu, prstech a v okolí kotníků se nachází mnoho větších i menších plošek a bodů, jež jsou prostřednictvím nervových reflexů spojeny s určitým orgánem či částí těla. Každá část těla má tedy na chodidle svůj zmenšený obraz. Když terapeut vyvineme na reflexní bod správným způsobem tlak, spustí samoléčebné procesy v orgánu, který je s tímto bodem ve spojení. Jde o bezpečnou, prastarou metodu s velmi propracovanou terapeutickou technikou, která vychází z map akupunkturních drah. Jednou z hlavních předností reflexní terapie chodidel je její celostní přístup k lidskému organismu.

Reflexologie ruky představuje jednu z nejúčinnějších metod alternativní léčby. Ruce, stejně jako chodidla, jsou zrcadlem stavu našeho těla. Reflexní body na rukou jsou prostřednictvím nervových reflexů propojeny s určitým orgánem nebo částí těla. Kontrolovaným tlakem na reflexní bod terapeut koriguje energetické nerovnováhy v lidském organismu, které bývají zdrojem různých bolestivých stavů. Reflexní masáž ruky je vhodné doplnit klasickou masáží, ale muže být aplikována i samostatně. Při pravidelné aplikaci dokáže výrazně posílit imunitní systém a mízní oběh, zlepšit obranyschopnost organismu a snížit stres a nervozitu.

Reflexní terapie se provádí na sucho, pouze na závěr se uvolněná páteř fixuje speciálním olejem. Podle potřeby se na závěr mohou ošetřit některé reflexní plošky a meridiánová zakončení vysoce kvalitními bioinformačními krémy k podpoře toku energie a funkce příslušných orgánů.

DOBA TRVÁNÍ TERAPIE:

Anticelulitidní/Anticelulitidová masáž

Masáž 45min. a zábal 15min. - 650Kč, Balíček 4 masáží - 2400Kč

Celulitida – toto civilizační postižení kůže, kdy se tukové buňky hromadí pod kůží a vznikají nevzhledné dolíčky, se týká žen i mužů všech věkových i váhových skupin. Zatím neexistuje žádná zázračná metoda na úplné odstranění celulitidy, ale anticelulitidní, nebo taky někde nazývaná anticelulitidová masáž se zábalem dokáže její projevy výrazně zmírnit. Tato procedura prokrví pokožku, zrychlí mízní tok, vypne a vyhladí pokožku. Po několika masážích můžete pozorovat úbytek centimetrů v problémové oblasti. Anticelulitidová masáž se doporučuje 1 - 2x týdně, později stačí alespoň 1x měsíčně.

Anticelulitidní masáž podporuje vylučování toxinů a tukových uzlíků, které se hromadí v určitých oblastech těla, dodává více kyslíku do buněk, obnovuje tkáně, stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

Používáme pouze osvědčené bylinné produkty

Další služby